natural-cosmetics.pl

Blog tematyczny o urodzie zdrowiu i ekologii

Uroda

Dobry olej nawilżający do twarzy

Dobry olej nawilżający do twarzy

Wiele osób zastanawia się, jakie oleje do twarzy są najlepszym wyborem. W drogeriach oraz sklepach internetowych można zakupić sprawdzone produkty. Dzięki olejom roślinnym można postawić na naturalną pielęgnację twarzy.

Sprawdzony olej do twarzy

W obecnych czasach ludzie coraz częściej sięgają po olej, zastępując nim krem. Okazuje się, że pielęgnacja olejem właściwie dobranym do typu skóry, może przynieść bardzo dużo korzyści. Dzięki niemu można poprawić kondycję skóry, co jest celem wielu osób. Warto wiedzieć, że oleje kosmetyczne to tłuszcze roślinne otrzymywane poprzez tłoczenie różnych części roślin, najczęściej nasion, pestek, a także owoców. Co więcej, oleje kosmetyczne, dzięki swoim hydrofobowym właściwościom, są tolerowane przez ludzką skórę. Tworzą na jej powierzchni cienki film okluzyjny zabezpieczający skórę przed utratą wody. Oprócz tego oleje do twarzy są nośnikiem substancji aktywnych. Mowa tu między innymi o sterolach, NNKT, a także terpenach. Unikalna kompozycja składników zawartych w olejach do twarzy warunkuje właściwości pielęgnacyjne takiego produktu. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że każdy olej, w zależności od gatunku rośliny, ma wyjątkowy kolor, zapach, a dodatkowo pozostawia na skórze inne odczucie po aplikacji, o czym mało kto wie.

Olej do mycia twarzy

Sporo osób zastanawia się, jak dobrać olej do typu cery. Właściwie dobrany produkt może stać się hitem w codziennej pielęgnacji. Dodatkowo przyczyni się do poprawy wyglądu oraz funkcjonowania skóry. Dlatego wybór właściwego oleju do twarzy jest bardzo ważny. Nieodpowiednio dopasowany może przynieść odwrotny efekt i nie będzie spełniał dobrze swojej funkcji. Bardzo chętnie stosowane są oleje z grupy nieschnących, które bogate są w nienasycone kwasy tłuszczowe. Aplikuje się je na cerę tłustą, która skłonna jest do trądziku. Taki olej może zablokować ujścia gruczołów łojowych i przyczynić się do powstawania zaskórników oraz wszelakich niedoskonałości skórnych. Na rynku zakupić można trzy podstawowe grupy olejów kosmetycznych do twarzy. Mowa tutaj o olejach schnących, nieschnących oraz półschnących. Podział na te trzy grupy ma związek z zawartością wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Otóż mowa tu o kwasach z grupy omega 6, a także omega 3. Odpowiadają one za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia ludzkiej skóry. Dodatkowo skutecznie chronią ją przed nadmierną utratą wilgoci.

Idealny olej nawilżający do twarzy

Do cery suchej oraz dojrzałej, z oznakami starzenia, najlepiej zastosować oleje z grupy nieschnących. Dzięki gęstej konsystencji długo pozostają na skórze. Ponadto zapewniają właściwy poziom nawilżenia. Do tej grupy olejów trzeba dodać na przykład olej kokosowy, olej z awokado, a także olej makadamia. Natomiast w przypadku pielęgnacji cery normalnej oraz mieszanej świetnie sprawdzają się oleje z grupy półschnących. Warto tutaj polecić olej ze słodkich migdałów, olej arganowy, a ponadto olej z pestek moreli. Takie produkty można zakupić w wielu drogeriach oraz sklepach internetowych w Polsce.

Udostępnij