natural-cosmetics.pl

Blog tematyczny o urodzie zdrowiu i ekologii

Moda

Jakie ślubne obrączki najczęściej wybierają klienci?

Jakie ślubne obrączki najczęściej wybierają klienci?

Za moment sezon ślubów zacznie się na dobre. Jest to dobry czas na poszukiwanie obrączek, które teraz u wielu jubilerów można kupić w niezwykle przystępnych cenach. Na jaką biżuterię najczęściej decydują się pary? Czy większość osób stawia na klasykę, czy też wybiera oryginalne, niestandardowe rozwiązania? Na te oraz na wiele więcej innych pytań odpowiedzi można znaleźć w poniższym tekście.

Jakie ślubne obrączki są obecnie na topie?

Przeglądając oferty jubilerów można dostrzec, że panuje ogromna różnorodność w wyborze biżuterii. W znanych sieciówkach pary znajdą efektowne, błyszczące, bogato zdobione ślubne obrączki zarówno w wersji złotej, jak i srebrnej. Co ciekawe, nie każdy chce wydać na obrączkę kilkaset złotych, więc opcja srebrnych obrączek za 200-300 zł jest dla wielu osób idealna. Warto więc poświęcić chwilę i na spokojnie przymierzyć kilka różnych modeli, by przekonać się, jaki wzór parom odpowiada najlepiej. Nie jest to łatwa decyzja, dlatego też tak ważne jest, by pary sprawdziły, w których obrączkach „czują” się najlepiej.

Unikatowe modele, których nie znajdzie się nigdzie indziej

Coraz więcej par decyduje się na to, by kupić ślubne obrączki, które nie są identyczne. Panie decydują się na szerokie modele ozdobione kamieniami (cyrkoniami, szafirami, a nawet diamentami), natomiast panowie wybierają skromniejszy, cienki model bez jakichkolwiek zdobień. Warto jednak w tym przypadku zdecydować się na grawer. Na wewnętrznej stronie obrączki można wygrawerować datę ślubu lub inicjały małżonków.

Przy wyborze obrączki ślubnej warto zwrócić również uwagę na kilka istotnych kwestii. Panie przede wszystkim powinni wziąć pod uwagę to, jaką biżuterię noszą na co dzień. Jeżeli w ich szkatułkach dominuje srebrna biżuteria, to zakup złotej obrączki, która kompletnie nie będzie pasować do reszty, nie będzie dobrym rozwiązaniem. W tym wypadku można postawić na białe złoto, które jest trwałe, efektowne i doskonale pasuje zarówno do srebrnych, jak i złotych dodatków.

Ponadto kwestia zdobień jest ważna także dla panów. Nie zawsze mężczyźni chcą mieć obrączkę, która widoczna jest z daleka na ich dłoni. Wszelkie połączenia białego złota z żółtym, kamienie, duże wzory – kompletnie się u nich nie sprawdzają.

Lokalny jubiler

Coraz częściej pary wybierają małych, lokalnych jubilerów, ze względu na to, iż w takich miejscach można zamówić ślubne obrączki w bardzo dobrych cenach. Niestety, wadą zakupu w takich miejscach jest czas oczekiwania na tego typu biżuterię. Jeżeli para chce mieć obrączki oryginalne, niestandardowe o ciekawym designie to musi uzbroić się w cierpliwość, gdyż zostanie ona wykonana w około 3-4 tygodnie. Warto więc z wyprzedzeniem odwiedzić takie miejsce i wspólnie z jubilerem stworzyć wyjątkowy model, który będą małżonkowie nosić na palcach przez wiele lat.

Obrączki ślubne i ich cena

Ceny u lokalnych jubilerów za ślubne obrączki wahają się od około 500 do 1200 zł. W przypadku znanych sieciówek z biżuteria trzeba liczyć się z większym wydatkiem. Tam pary kupią klasyczne ślubne obrączki ze złota za około 1500 – 2500 zł. Droższe są modele ze złota żółtego lub białego, tańsze srebrne.

Udostępnij