natural-cosmetics.pl

Blog tematyczny o urodzie zdrowiu i ekologii

Uroda

Koreańskie peelingi – jest spośród czego wybierać

Koreańskie peelingi – jest spośród czego wybierać

Oczyszczanie twarzy jest jednym z ważniejszych etapów codziennej pielęgnacji. Jest ono niezbędne, by utrzymać naskórek w doskonałej formie. Na twarzy każdego dnia gromadzą się zanieczyszczenia i resztki makijażu, które powinny zostać usunięte przez odpowiednie kosmetyki. Jakich produktów użyć, aby móc cieszyć się nieskazitelną skórą? Odpowiedź jest jedna – koreańskich peelingów.

Skład peelingów koreańskich

W koreańskich peelingach można znaleźć wyłącznie naturalne, starannie wyselekcjonowane składniki, takie jak np. ekstrakty z roślin alpejskich, żel aloesowy, wyciąg z wodorostów, ekstrakt ze śluzu ślimaka, witamina E czy biała glinka. Zapewniają one długotrwały efekt nawilżenia skóry, pobudzają produkcję włókien kolagenowych oraz poprawiają gęstość i sprężystość naskórka. Specjalne formuły powodują, że szybko się wchłaniają, nie pozostawiając na skórze tłustej, lepkiej warstwy, i szybko usuwają martwy naskórek ze skóry.

Peeling enzymatyczny czy mechaniczny?

Wiesz, czym się różni peeling enzymatyczny od mechanicznego? Peeling mechaniczny polega na fizycznym usunięciu martwych komórek skóry za pomocą specjalnych substancji lub narzędzi, takich jak szczoteczki do twarzy, rękawice peelingujące lub urządzenia do mikrodermabrazji. Dlatego w koreańskiej pielęgnacji nie ma na to miejsca! W ich rytuale stosuje się wyłącznie peelingi gommage. Dlaczego? Przede wszystkim są one wystarczająco delikatne, aby nie uszkodzić powierzchni skóry, a jednocześnie bardzo skuteczne. Peeling enzymatyczny wykorzystuje specjalne enzymy, które rozkładają martwe komórki skóry. Enzymy te działają na poziomie chemicznym i delikatnie rozpuszczają martwe komórki, umożliwiając ich łatwe usunięcie. Peeling enzymatyczny jest łagodny i często poleca się go osobom z wrażliwą skórą lub skłonnością do podrażnień. Jest również dobry dla osób z trądzikiem lub skórą naczynkową, ponieważ nie powoduje nadmiernego tarcia ani nacisku.

Jak często stosować koreański peeling?

Koreańskie peelingi do twarzy, podobnie jak większość peelingów, powinny być stosowane z umiarem, aby nie podrażniać ani nie wysuszać nadmiernie skóry. Optymalna częstotliwość zależy od indywidualnych potrzeb. Zaleca się, aby stosować go 1–2 razy w tygodniu. Jeżeli masz skórę wrażliwą lub skłonną do podrażnień, lepiej ograniczyć użycie do minimum. Zbyt częste stosowanie peelingu może prowadzić do nadmiernego złuszczania skóry i powstawania podrażnień. Ważne jest, aby obserwować reakcję swojej skóry i dostosować częstotliwość stosowania produktu w zależności od jej potrzeb. Jeśli zauważysz jakiekolwiek podrażnienia, suchość lub nadwrażliwość, na jakiś czas przerwij stosowanie tego kosmetyku i skonsultuj się z dermatologiem. Pamiętaj także o stosowaniu peelingu zgodnie z instrukcjami producenta i nie używaj go na uszkodzoną lub podrażnioną skórę. Regularne nawilżanie skóry po tym kroku w pielęgnacji jest bardzo ważne, aby zachować jej odpowiednią kondycję i zapobiec nadmiernemu wysuszeniu.

Jak wykonać koreański peeling?

Wiesz, jak prawidłowo wykonać koreański peeling?

  1. Oczyść skórę. 

Przed nałożeniem peelingu dokładnie umyj twarz delikatnym żelem lub pianką do mycia twarzy. Usuń wszelkie ślady makijażu i zanieczyszczeń.

  1. Nałóż peeling

Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Jeśli używasz peelingu chemicznego, nałóż go na twarz, omijając delikatną okolicę oczu. Jeśli korzystasz z enzymatycznego, rozprowadź go równomiernie po całej twarzy.

  1. Masuj skórę 

Delikatnie masuj skórę kolistymi ruchami przez około 1–2 minuty. Unikaj zbyt mocnego nacisku, aby nie podrażnić skóry. Masaż pomoże złuszczyć martwe komórki i pobudzić krążenie.

  1. Pozostaw na skórze

Po zakończeniu masażu pozostaw peeling na skórze przez określony czas wskazany na opakowaniu. Może się on różnić w zależności od rodzaju produktu.

  1. Dokładnie spłucz

Po upływie zalecanego czasu spłucz peeling ciepłą wodą. Upewnij się, że został w całości usunięty z twarzy.

  1. Kontynuuj rutynową pielęgnację

Po użyciu peelingu kontynuuj swoją rutynową pielęgnację skóry, nakładając tonik, serum, krem nawilżający i filtr przeciwsłoneczny.

Dlaczego warto wybrać koreański peeling?

Koreańskie peelingi do twarzy są powszechnie uważane za skuteczne ze względu na kilka czynników. Przede wszystkim w swoim składzie zawierają one składniki aktywne takie jak kwas hialuronowy, kwas salicylowy, kwas glikolowy, enzymy owocowe i inne substancje o właściwościach złuszczających. Pomagają one usunąć martwe komórki skóry i zanieczyszczenia oraz pobudzić regenerację skóry. Peelingi koreańskie są zazwyczaj delikatniejsze w porównaniu do niektórych peelingów chemicznych. Mają one łagodniejsze składniki, które zapewniają efektywność. Minimalizują też ryzyko podrażnień, dzięki czemu mogą być stosowane przez osoby o różnych typach skóry, w tym wrażliwej i delikatnej.

Udostępnij