natural-cosmetics.pl

Blog tematyczny o urodzie zdrowiu i ekologii

Ekologia

Zalety wysokiej jakości filtrów kabinowych: redukcja zapachów, alergenów i szkodliwych substancji w samochodach

Zalety wysokiej jakości filtrów kabinowych: redukcja zapachów, alergenów i szkodliwych substancji w samochodach

Niektóre elementy w samochodach osobowych są elementami eksploatacyjnymi, czyli takimi, które mają się z czasem zużywać i trzeba je systematycznie wymieniać. Chyba każdy kierowca wie, że co jakiś czas trzeba zmieniać, olej, klocki, opony czy żarówki. Duża część kierowców nie wie za to, że jedną z części eksploatacyjnych jest filtr kabinowy do samochodu.

Zasada działania

Zasada działania filtra kabinowego jest bardzo prosta. Filtruje on powietrze, które wpada przez wloty powietrza z zewnątrz i trafia do środka kabiny. To, jak dokładnie wygląda proces filtrowania zależy już od samego filtra, i technologi w jakiej został wykonany. Najczęściej najtańsze filtry kabinowe są produkowane z plisowanego papieru.

Problem filtrów kabinowych

Zasada działania filtra kabinowego i to jak jest najczęściej produkowany, prowadzi do pewnego problemu. Polega on na tym, że niesprawny filtr kabinowy nie pogarsza osiągów samochodu i nie wpływa w żaden sposób na jego działanie. W związku z tym wielu kierowców albo w ogóle nie ma pojęcia o jego istnieniu, albo ignoruje jego wymianę.

Dlaczego warto kupić filtr dobrej jakości?

Skoro filtr kabinowy nie wpływa na pracę silnika to po co w ogóle go wymieniać czy tym bardziej kupować droższy? Dlatego że filtr kabinowy nie chroni silnika a płuca twoje i twoich najbliższych. 

Dobry filtr kabinowy jest w stanie wyłapywać spaliny i zawarte w nich metale ciężkie, pył powstały ze ścieranych kloców hamulcowych, mikroskopijne kawałki gumy z opon i inne niebezpieczne dla zdrowia substancje. Co więcej, filtry zawierające aktywny węgiel są w stanie wyłapywać nieprzyjemne zapachy.

Dobrą wiadomością dla alergików jest fakt, że filtry kabinowe są w stanie wyłapać pyłki zawieszone w powietrzu i ograniczyć nieprzyjemne skutki alergii.

Podsumowanie

Filtr kabinowy jest więc barierą, która oddziela wnętrze twojego samochodu od świata zewnętrznego i szkodliwych pyłów, których niestety na ulicach jest pełno. Pamiętaj więc, aby regularnie wymieniać ten filtr i dbać o swoje płuca kupując produkty od najlepszych producentów.

 

Udostępnij