natural-cosmetics.pl

Blog tematyczny o urodzie zdrowiu i ekologii

Moda

Jakie są damskie nakrycia głowy?

Jakie są damskie nakrycia głowy?

Nakrycia głowy to dość często pomijany element ubioru. Okazuje się, że jest to dość istotny błąd, ponieważ to od czapki często zależy komfort, zdrowie w upalne oraz w mroźne dni. Ponadto dzięki czapce można stworzyć niepowtarzalną stylizację. Sprawdź, jakie są damskie nakrycia głowy?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są popularne nakrycia głowy
  • jakie są rodzaje nakryć głowy

Popularne nakrycia głowy

Sporo osób nie wie, jak dobrać nakrycie głowy. Wybór właściwego nakrycia głowy powinien na samym początku być podyktowany ogólnymi warunkami fizjonomicznymi. Do od tego zależy, czy nakrycie głowy będzie pasowało i czy można w nim prezentować się atrakcyjnie. Dopiero w kolejnych krokach najlepiej zatroszczyć się o konkretny rozmiar, fason oraz kolor. W polskich sklepach odzieżowych można zakupić bardzo dobrej jakości czapki, które pozwolą stworzyć niepowtarzalne stylizacje. Zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą uznanych producentów czapek. W przypadku głowy smukłej oraz podłużnej zdecydowanie zalecane jest unikanie czapek z pomponami oraz obcisłych modeli. Natomiast do głowy okrągłej najlepiej pasują berety, kapelusze, a także czapki z pomponem.

Rodzaje nakryć głowy

Do głowy kwadratowej świetnie pasują czapki z pomponami oraz nieco obszerniejsze modele. Natomiast na głowę trójkątną najlepiej zastosować modele, które zasłaniają część czoła, różnorakie czapki oraz kapelusze. Warto zaznaczyć, że nakrycia głowy to wbrew pozorom bardzo zbliżone konstrukcje, choć istnieją wersje dla obu płci, to różnią się one nie tylko samą formą. Dobrze też wiedzieć, że oryginalne nakrycie głowy to niezbędna ochrona przed chłodem, deszczem, a także słońcem. Ponadto jest to również modne uzupełnienie stylizacji. Nie powinno nikogo dziwić, iż w trendach co sezon pojawiają się nowe, wyjątkowe propozycje, które kuszą nie tylko kolorami, ale też wzorami oraz oryginalnymi formami. Kobiety kochają zakładać zarówno grube czapki z wełny, jak i z warkoczowymi splotami. W cenie są też stylowe kaszkiety, które dodają szyku oraz kapelusze. Warto też rozważyć kupno kobiecego turbanu. Właściwie dobrane nakrycie głowy będzie pasowało nie tylko do stylizacji, ale ponadto do kształtu twarzy. Dlatego trzeba zwracać uwagę na typ nakrycia głowy.

Damskie nakrycia głowy

Mało kto wie o tym, że przy pomocy czapki, kapelusza czy beretu możliwe jest skuteczne skorygowanie drobnych niedoskonałości. Można złagodzić rysy twarzy oraz poprawić jej owal. W ten sposób buzia będzie wyglądała piękniej, a kobieta zyska na pewności siebie. W przypadku szerokiego i dość wysokiego czoła, a ponadto wyraźnie zarysowanym i wąskim podbródkiem mowa o trójkątnej twarzy. Świetna okazuje się czapka uszatka bądź grube wełniane modele, którymi można zakryć czoło i wyrównać nieco proporcje twarzy. Warto postawić na czapkę w kolorze swoich oczu, gdyż można wtedy prezentować się zjawiskowo. Dobrym wyborem będzie też postawienie na kapelusz, który dobrze pasuje do trójkątnej twarzy. Najlepiej jednak wybrać model z małym rondem. Warto zaznaczyć, że stylowe kapelusze można zakupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych w bardzo przystępnych cenach.

Udostępnij